poezie
Bine ati venit! pe acest forum va invit sa va etalati talentele poetice sau pe cele de critic literar. Curaj !
Lista Forumurilor Pe Tematici
poezie | Inregistrare | Login

POZE POEZIE

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
lonely_32
Femeie
24 ani
Valcea
cauta Barbat
26 - 57 ani
poezie / POEZII / Eu am văzut şi oameni fericiţi  
Autor
Mesaj Pagini: 1
c.risti
Membru nou

Din: bistrita
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 17
Īntr-o tăcere firească adānc cufundat,

   ţi-am sculptat cāteva fire de iarbă.

   Īn ultima noapte de dragoste

   ai strigat acuzāndu-mă de blat.

   Undeva īn interiorul sufletului meu era

   o simplă magazie... o neagră debara

    cu gānduri, vise multe şi mucegăite

   un spaţiu prins adānc de umezeală

   miros de fum īn gesturi amorţite

   totu-i legat īntr-un blestem, năpastă,

   deranj total īn magazia visului neāmplinit,

   eu stiu, poate ar fi mai bună o femeie?

   O femeie genetic altruistă, cameristă,

   un gen de... farmacistă optimistă...

   ori poate doar legat şi biciuit

   o dată-n zi să-mi dea doar biscuiţi

   sincer...

   eu am văzut şi oameni fericiţi.


_______________________________________
Nu mai am duşmani... ci doar foşti prieteni.

pus acum 14 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la